Jak podlewać ogród? Poradnik Ogrodniczy #5

Jedną z kwestii która interesuje każdego właściciela ogrodu jest jego właściwe nawadnianie. Tu warto pamiętać iż chodzi zarówno o unikanie sytuacji przesuszenia jak też i podtopienia. Szczególnie niedoświadczone osoby mają tendencję do przesadzania w jedną ze stron.

Co nie kończy się niczym ciekawym. W przypadku sezonu letniego oczywistym jest że samo podlewanie oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia będzie więcej niż trudne. Dlatego też zamiast męczyć się i dosłownie oraz w przenośni ciężko harować bez gwarancji efektu, lepiej skorzystać z systemów które usprawnią naszą pracę.

Systemy zewnętrzne

Jeżeli podlewamy ogród przydomowy to w zdecydowanej większości przypadków poruszamy się po sporym terenie. Noszenie ze sobą węża ogrodowego, przekładanie rozciąganie i zwijanie może zmęczyć dosłownie każdego. Dlatego dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wózek ruchomy na wąż. Takie rozwiązanie ułatwia znacząco samo transportowanie węża po terenie.

Oczywiście przed zakupem powinniśmy sprawdzić stabilność samego rozwiązania by mieć pewność codo jakości pracy. Obecnie w ofercie firm produkujących akcesoria tego typu zdecydowanie jest w czym wybierać. Zatem są wózki z wężami ogrodowymi o długości nawet 100 metrów, z systemem automatycznego rozwijania i zwijania. Poza tym udogodnieniem dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w system sterowanych zraszaczy, jest to nieco większy wydatek ale szczególnie zalecany na otwartych powierzchniach. Zobacz Więcej o automatycznym nawadnianiu ogrodu.

Nakładki na kran – prostsze podlewanie kwiatów na balkonie i tarasie

Z pewnością niemały odsetek z nas cały czas prowadzi też tak zwane ogrody czy ogródki balkonowe, które stanowią ciekawy dodatek estetyczny. Latem ciągłe bieganie z konewką z łazienki na balkon może być irytujące i męczące. Dlatego warto zakupić specjalną końcówkę na kran kuchenny dzięki której podłączymy wąż, a zraszanie i podlewanie kwiatów na balkonie stanie się przyjemne i proste.

Zostaw nam swój komentarz