Jak przygotować sad na lato?

Jak zabezpieczyć drzewa w sadzie, aby zmniejszyć koszty na wiele lat I nadal zbierać obfite plony?

Wielkimi krokami nadchodzi długo wyczekiwane przez wszystkich upalne lato. Już teraz działkowcy i ogrodnicy zabierają się za potrzebne prace porządkowe w swoich sadach oraz ogrodach. Szczególnie, jeżeli chodzi o sadowników, to stoi przed nimi spore wyzwanie. Opanowanie drzewek owocowych i doprowadzenie ich do odpowiedniej kondycji po zimie jest bardzo czasochłonne.

Świetnym rozwiązaniem, które posłuży nam na wiele lat, są tyczki powlekane. Są to specjalnie tyczki wykonane z aluminium lub blachy ocynkowanej. Dzięki zastosowaniu nowych technologii takie tyczki sadownicze wytrzymają wiele sezonów i pozwolą na znaczące ograniczenie kosztów związanych z prowadzeniem sadu lub małego ogrodu. Tego rodzaju tyczki z powodzeniem mogą zastąpić mało wytrzymałe tyczki bambusowe lub drewniane kołki, które już po kilku miesiącach użytkowania nie spełniają swojego zadania, gdyż pękają oraz wyginają się pod ciężarem krzewów, oraz niewielkich drzewek owocowych. Wyposażeni w blaszane tyczki sadownicze z powodzeniem możemy przystępować do organizacji naszego ogrodu i wzmocnienia drzew na wiele lat.

Wychodząc naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom sadowników oraz ogrodników firmy wprowadzają na rynek, co raz to nowsze rozwiązania w wielu dziedzinach ich pracy. Począwszy od zaawansowanych i bardzo wytrzymałych siatek ogrodzeniowych, a na tyczkach sadowniczych kończąc. Szczególną uwagę warto zwrócić na wspomniane wcześniej tyczki do sadu. Są to nowoczesne rozwiązania oparte na blachach ocynkowanych oraz aluminium.

Dla bardziej wymagających klientów jedna z firm – firma Karmet  wprowadziła do swojej oferty tanie tyczki sadownicze powlekane specjalnym materiałem, który przedłuża żywotność takiego palika oraz uatrakcyjnia wygląd całej instalacji w ogrodzie. Materiał, jakim powleczona jest tyczka, dostępny jest w wielu kolorach, więc możemy dopasować kolor tyczki do np. koloru kwiatów krzewu, który podpieramy naszą tyczką. Tego typu rozwiązania zyskują coraz większą popularność dzięki niezwykle dużej wytrzymałości oraz stosunkowo niskiej cenie. Tyczki aluminiowe są znacznie bardziej wytrzymałe od tradycyjnych rozwiązań drewnianych czy też stalowych.

A co dla dużych sadów i ogrodów?

W sytuacji, kiedy decydujemy się na biznes, jakim jest założenie sadu owocowego, powinniśmy przygotować się na spore koszty początkowe takiej inwestycji. Na początek warto zagospodarować oraz ogrodzić teren naszego przyszłego sadu. Kolejnym etapem jest zakup oraz nasadzenie drzewek lub krzewów owocowych. Aby nasze rośliny nie złamały się pod wpływem ciężaru owoców lub też wiatru warto zainwestować w sprawdzone i niezawodne rozwiązania, jakimi są tyczki z blachy – sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych dzięki zastosowaniu specjalistycznych rozwiązań produkcyjnych. Tyczki powlekane to jedno z takich nowatorskich rozwiązań, które daje znaczący wzrost żywotności naszego palika.

Zostaw nam swój komentarz