Jesienne porządki Prace w ogrodzie z narzędziami Fiskars QuikFit?

Zanim przyjdą pierwsze przymrozki należy przygotować ogród na zimę, zadbać o byliny, trawnik, róże, a także architekturę ogrodową. Szeroki wachlarz narzędzi Fiskars QuikFit™ z wymiennymi głowicami pomoże nam w szybki i efektywny sposób uporać się z jesiennymi obowiązkami.

Nowe rośliny

Wrzesień i październik to dobry czas na sadzenie niektórych kwiatów, krzewów oraz drzew ozdobnych. Odpowiednia temperatura oraz wilgotność powietrza wpływają korzystnie na zaklimatyzowanie się roślin. Wystarczy tylko wybrać właściwe miejsce i starannie przygotować grunt na nową sadzonkę. Podczas wykonywania tego zadania pomocne będą narzędzia

Fiskars QuikFitTM.

Przed wkopaniem rośliny, ziemię należy najpierw oczyścić z chwastów oraz odpowiednio ją napowietrzyć. Dzięki lekkiej i wytrzymałej motyce Fiskars, z łatwością pozbędziemy się chwastów. Kultywator Fiskars, którego głowica została wykonana z hartowanej stali, okaże się pomocny podczas napowietrzania gleby. Gdy roślina znajdzie się już w ziemi, należy ją obficie podlać, a następnie usypać kopczyk chroniąc jej korzenie przed mrozem.

Drzewa owocowe

Okres jesienny to również czas przycinania drzew owocowych. Dzięki pile z hakiem Fiskars, której ostrze wykonanane zostało z wysokiej jakości stali hartowanej, w łatwy sposób przytniemy nawet trudno dostępne gałęzie. Haczykowate zakończenie piły uniemożliwia zsunięcie podczas piłowania, a nóż u nasady zapewnia czyste i precyzyjne cięcie od dołu. Należy jednak pamiętać, że obcinanie gałęzi drzew nie może odbyć się zbyt poźno, gdyż ich pędy nie zdążą zagoić się przed piewszymi przymrozkami.

Róże

Te piękne kwiaty należy przed zimą zabezpieczać stopniowo. W listopadzie przygotowuje się kopczyki gleby, które usypuje się wokół pędów krzaka. W grudniu natomiast uzupełniamy je liśćmi oraz torfem. Specjalne grabie do róż Fiskars QuikFitT, zostały zaprojektowane z myślą o pracy właśnie przy małych kwietnikach. Specjalny kształt głowicy sprawia, że krzewy nie ulegną uszkodzeniu.

Trawnik

Przed zimą trawnik należy zgrabić i usunąć z niego liście oraz resztki owoców. Pozostawione zaczną gnić i psuć murawę. Do grabienia liści na dużej powierzchni doskonale nadają się szerokie grabie. Wyjątkowo lekkie i wytrzymałe grabie 14-zębne są odpowiednie do tego typu pracy. Również grabie do liści z tworzywa, których głowica została wykonana z lekkiego i elastycznego materiału, doskonale sprawdząsię podczas grabienia liści. Dzięki nim w łatwy i prosty sposób uporządkujemy porozrzucane po ogrodzie liście. W miejscach zbyt wilgotnych na murawie może pojawiać się mech. W jego usunięciu pomogą nam płaskie, wykonane z wysokej jakości stali grabie do liści metalowe, które zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o tej czynności. Wczesna jesień to doskonały moment na przeprowadzenie wertykulacji. Zabieg ten polega na pionowym nacinaniu darni. Można go przeprowadzić za pomocą aeratora obrotowego Fiskars QuikFit™, którego ostrza z hartowanej stali spulchniają i napowietrzają powierzchnię, dzięki czemu substancje odżywcze mogą przeniknąć w głąb trawnika. Na wieloletnim trawniku możemy zaobserwować tzw. filcowanie się darni. Filc to warstwa martwych resztek roślinnych na powierzchni murawy. Brak systematycznego usuwania starej darni utrudnia przedostawanie się wody oraz składników mineralnych do ziemi. Aby temu zapobiec podczas jesiennych prac w ogrodzie przydatny będzie skareator Fiskars, który służy do usuwania filcu z darni oraz do nacinania i rozbijania brył ziemi.

Architektura ogrodowa

Jesienią warto zadbać o patio czy taras. W usuwaniu trawy, mchu i chwastów wyrastających spomiędzy szczelin płytek chodnika pomoże nam skrobak do fug. W pielęgnowaniu dużych powierzchni na tarasie czy patio niezastąpiona będzie szczotka Fiskars, której głowica wykonana została z wysokiej jakości tworzywa FiberComp™, ktore czyni narzędzie wyjątkowo lekkim, a zarazem bardzo wytrzymałym. Funkcjonalnym narzędziem potrzebnym w każdym gospodarstwie domowym jest specjalna szczotka Fiskars z włosiem ze stali. Idealnie nadaje się do czyszczenia mocno zabrudzonych płyt chodnikowych. Dodatkowo szczotka została wyposażona w ostrze do usuwania mchu, trawy i chwastów z trudno dostępnych szczelin między płytami chodnika. Kompatybilne ze wszystkimi narzędziami ogrodniczymi Fiskars QuikFit™ są aluminiowe trzonki, dostępne także w wersji teleskopowej o regulowanej długości od 2,4 m do 4 m (dla większego bezpieczeństwa użytkownika posiadają podwójny system blokowania). Trzonki Fiskars QuikFit™ harakteryzują się łezkowatym przekrojem, który zwiększa wygodę pracy. 

Zostaw nam swój komentarz