Letnia kuchnia w ogrodzie – co powinno się w niej znaleźć?

Kuchnia letnia zwana także kuchnią ogrodową jest coraz bardziej popularna w obecnych czasach. Nie ma się temu wcale, co dziwić, gdyż  taka letnia kuchnia to rozwiązanie praktyczne i wygodne. Czemu?

Przede wszystkim dlatego, ponieważ umożliwia przygotowanie posiłków na świeżym powietrzu i zapewnia bliższy kontakt z naturą. Ponadto takie pomieszczenie spełnia jednocześnie wiele funkcji. Jakich?

Dlaczego warto mieć letnią kuchnię?

Otóż poza tradycyjnym pieczeniem, czy smażeniem, możemy w niej także grillować i wędzić potrawy, co na pewno byłoby niemożliwe w domu. Natomiast w ciepłe wieczory może stanowić miejsce spotkań np., przy grzanym winie. Aby stworzyć taką letnią kuchnie w ogrodzie, musimy koniecznie pamiętać o kilku kwestiach. Jakich? Aby odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule pokrótce powiem o nich. Powiem również o tym, co powinno znaleźć się w takiej letniej kuchni.

Wybór miejsca na letnią kuchnię jest bardzo ważny ze względów praktycznych. Taka kuchnia absolutnie nie powinna znajdować się blisko domu, by ulatujący dym nie dostawał się do pomieszczeń. Ponadto zbyt ciepłe powietrze może również zaszkodzić roślinom w ogrodzie. Dlatego też z tego względu położenie kuchni należy ustalić względem czterech stron świata oraz kierunku dominujących wiatrów. Przy budowie takiej letniej kuchni warto także zadbać o odpowiednie nasłonecznienie. Otóż powinno być w niej widno, a w upalne dni zbyt duża ilość promieni słonecznych absolutnie nie powinna uniemożliwiać przebywania pośród pieców. Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym kuchni letniej jest też zadaszenie, dzięki któremu korzystanie z niej będzie możliwe bez względu na pogodę. Natomiast podłoga w letniej kuchni musi być twarda, solidna i sucha, jak również łatwa w czyszczeniu. Idealnym wzmocnieniem i urozmaiceniem konstrukcji będą też ściany wykonane z cegły albo betonu.

Jeżeli natomiast chodzi o wyposażenie letniej kuchni to zależy ona tylko i wyłącznie od preferencji osób, które będą z niej korzystać. Najpopularniejszymi sprzętami są oczywiście grill gazowy bądź opalany węglem piec do pizzy i piec do chleba. W takiej letniej kuchni warto jest też zadbać o miejsce na szafki i szuflady, gdzie będą przechowywane niezbędne nam przybory kuchenne. Podsumowując powyższy artykuł to jeśli chcemy cieszyć się letnią kuchnią w ogrodzie przez wiele lat to musimy zadbać o wysoką jakość materiałów, z których jest wykonana. Takie sosnowe lub dębowe drewno powinno być odpowiednio zaimpregnowane, natomiast elementy z cegły lub betonu zagwarantują większą trwałość.

Zostaw nam swój komentarz