Przyjęcie weselne w ogrodzie – o czym pamiętać?

Każdej parze młodej bardzo, zależy na tym by ich ślub i wesele, był wyjątkowy. Chcą oni, aby goście weselni zapamiętali ten dzień do końca życia. Z tego też względu absolutnie powinni wziąć pod uwagę zaślubiny na świeżym powietrzu. Mam tu oczywiście na myśli przyjęcie weselne w ogrodzie. Otóż to rozwiązanie w dzisiejszych czasach stało się bardzo popularne. Dlatego też w tym artykule, postanowiłam napisać o czym, powinno pamiętać się, urządzając przyjęcie weselne w swoim przydomowym ogródku.

Na samym początku, organizując przyjęcie weselne w ogrodzie, powinno ustalić się liczbę gości. Najważniejszą kwestią, jest, aby, mieli oni możliwość swobodnego ruchu. Dlatego, jeżeli jest planowane zaprosić licznych weselników, a nie dysponuje się odpowiednio dużą przestrzenią ogrodu, to naprawdę lepiej jest porzucić pomysł o organizacji zabawy w ogrodzie. Taki ścisk i niewygoda na pewno nie zachwycą zaproszonych gości.

Następną kwestią, nad którą, warto, jest się zastanowić, jest ustawienie stołów, a także przewidzieć miejsce na bufet. Otóż goście do stołów, jak i do bufetu powinni mieć swobodny dostęp. Jeżeli w ogrodzie mamy wystarczająco dużo miejsca, to można pomyśleć jeszcze o parkiecie tanecznym. Prawdą jest, że najlepiej położyć odpowiednie panele niż oczekiwać, iż nasi goście będą tańczyć na trawniku.

Zadaszenie to kolejna sprawa, o której nowożeńcy powinni pamiętać. Jest tak, gdyż pogoda bywa kapryśna i może niemiło zaskoczyć. Dlatego dobrze jest pomyśleć o zadaszeniu stołów i parkietu. No i oczywiście, organizując przyjęcie weselne w ogrodzie absolutnie nie powinno się zapomnieć o muzyce. Bez niej trudno wyobrazić sobie wesela. Jeżeli w ogrodzie nie znajdzie się miejsca dla zespołu, to warto rozważyć odpowiednie nagłośnienie owej przestrzeni. I tak powinno się podłączyć kilka głośników do wieży stereo. Takie rozwiązanie powinno zagwarantować całkiem dobry efekt i pozwolić weselnikom na fajną zabawę. Dobrym pomysłem jest też już wcześniej naszykować sobie kilka płyt z odpowiednio dobranymi utworami, żeby nie trzeba było ich szukać w ostatniej chwili. Ostatnio sprawdza się stworzenie tzw., składanek, na których znajdą się najlepsze przeboje.

Nocleg dla gości weselnych to też ważna sprawa, o której warto pamiętać. Dlatego warto przygotować kilka pokoi specjalnie dla gości, w których będą mogli, choć na chwilę zmrużyć oko. Para Młoda powinna pamiętać również o swoich sąsiadach i znacznie wcześniej uprzedzić ich o swoich planach i z góry przeprosić za hałas w tę jedną, wyjątkową noc.

Zostaw nam swój komentarz