Zalesiony ogród

Zalesiony ogród, jak zresztą każdy inny, jest odzwierciedleniem ludzkiej osobowości. Każdy człowiek ma inny, ponieważ dopasowuje go do swoich przekonań, gustów, inspiracji. Zalesiony ogród jest stworzony dla ludzi szanujących naturę w czystej postaci, tej nie zmienionej i nadmiernie nie wyeksploatowanej.

zalesiony ogród
Pixabay – zalesiony ogród jest zwierciadłem duszy jego ogrodnika

Dlaczego powinieneś zdecydować się na zalesiony ogród?

Podstawową zasadą jest kierowanie się własnymi odczuciami na temat wymarzonego ogrodu. To jest największy sukces, ponieważ stworzy się taką naturalną przestrzeń, w której będzie się najlepiej wypoczywać. Indywidualizm w konstruowaniu ogrodu jest najistotniejszą kwestią. Chcąc mieć las wokół domu nie wystarczy tylko posadzić drzew. Trzeba w odpowiedni sposób przygotować ziemię, aby drzewa mogły szybko rosnąć i czerpać pożywienie z gleby. Dostosowanie jej do konkretnych rodzajów drzew jest bardzo ważne. Sadząc drzewa należy wyznaczyć odpowiednią odległość pomiędzy nimi, bo w innym wypadku można narobić sobie wielkich szkód. Każdy gatunek drzew rośnie w swoim tempie, więc na prawdziwy zapach lasu będzie trzeba jakiś czas poczekać. Bardzo ważna jest pielęgnacja drzew podczas ich wzrostu. Las wokół domu pozwala na zachowanie prawdziwej niezależności z otoczeniem, pewnego rodzaju rodzinnej intymności. Nie potrzebują tego wyłącznie znane osoby, lecz coraz więcej ludzi szanujących swoją prywatność. Śpiew ptaków, karmienie ich podczas zimy pozwala żyć blisko natury. Zbieranie szyszek czy owoców leśnych na własnej działce to wbrew pozorom niezła frajda.

zalesiony ogród i jego porosty
Pixabay – W ogrodzie typu leśnego można hodować niespotykane w większości ogrodów rośliny…

Jak wygląda subtelny, zalesiony ogród.

Znacznie subtelniejszą metodą sadzenia drzew w ogrodzie jest wyznaczenie miejsca, w którym mają one rosnąć. Dzięki temu zyskuje się przestrzeń, gdzie można urządzić sobie przytulny taras oraz miejsce do grillowania. Drzewa mogą stanowić pewnego rodzaju alejkę spacerową, pośród której rosną liczne kwiaty, paprocie. W takim rezultacie posiada się las oraz kolorowe kwiaty. Ptaków śpiew także można usłyszeć. Jest to bardzo romantyczny ogród, ponieważ zamiast zwykłej trawy można zrobić sobie pośród drzew polankę, w której lśni słońce. Naturalne rozwiązania są najlepsze, ponieważ są one najbliższe człowiekowi. Posiadanie lasu, kwiatów, polanki i basenu to idealne połączenie, gdyż nowoczesność nie gryzie się z prawdziwą postacią natury. Odrobina ekskluzywnego życia każdemu dobrze zrobi. Dodatkowym plusem posiadania takiego ogrodu jest to, że ma się bardzo dużą działkę. Dzieci mają mnóstwo miejsca do zabawy, a co ważniejsze są one bezpieczne, ponieważ znajdują się na ogrodzonym terenie. Na tak wielkiej przestrzeni każdy znajdzie odrobinę miejsca wyłącznie dla siebie, gdzie nikt nikomu nie będzie przeszkadzać.

Zostaw nam swój komentarz